wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Regulamin
Kontakt
 • Soldom Krzysztof Juroszek
  NIP: 5482420191
 • E-mail:sklep@e-garden.eu
 • Telefon794550780
 • Godziny działania sklepuCodziennie całą dobę Kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku od 8,00 do 16,00
Statystyka
 • Ilość produktów: 537
 • Ilość kategorii: 32
 • Ilość promocji: 0
 • Ilość nowości: 500
 • Aktualnie klientów na stronie: 1
 • Sklep odwiedziło: 2410 klientów
 • Sklep działa od: 08-08-2019

Regulamin

 

Regulamin sklepu internetowego

 

1.Postanowienia ogólne

 

Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym pod adresem www.e-garden.eu Kupujący oświadcza, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem i akceptuje jego postanowienia a także wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do należytego wykonania umowy kupna-sprzedaży Towaru w szczególności dla celów jego wysyłki oraz wystawienia stosownego dowodu zakupu.

 

2. Właściciel sklepu internetowego

Właścicielem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.e-garden.eu jest firma:

SOLDOM FUH Krzysztof Juroszek

z siedzibą:

Jaworzynka 514 43-476 Jaworzynka

 

Nr. Konta :Idea Bank
91 1950 0001 2006 0529 6401 0002

 

NIP: 5482420190

REGON: 243216418

Sklep prowadzi sprzedaż towarów na odległość za pośrednictwem strony internetowej www.e-garden.eu

 

3. Ceny zawarte w sklepie

Wszystkie ceny znajdujące się na stronie sklepu www.e-garden.eu podane są w polskich złotych i zawierają 23% podatek VAT.

Cena podana przy każdym dostępnym towarze jest wiążąca od chwili zawarcia Umowy kupna-sprzedaży

Ceny towarów podane na stronie www.e-garden.eu nie zawierają kosztów wysyłki, jednakże Kupujący jest informowany o kosztach wysyłki każdorazowo przed złożeniem zamówienia.

Wszelkie treści zawarte na stronie internetowej Sklepu, w szczególności opisy Towarów, nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego, a jedynie propozycję zawarcia Umowy. Po złożeniu zamówieniu Kupujący oczekuje na jego przyjęcie przez Sprzedawcę, z chwilą przyjęcia Zamówienia następuje zawarcie prawnie skutecznej umowy kupna-sprzedaży Towaru. Sprzedawca nie jest obowiązany do przyjęcia Zamówienia, w szczególności w przypadku braku towaru, może także wskazać Kupującemu warunki umowy odbiegające od tych w regulaminie (np. dłuższy czas dostawy, inny rodzaj gwarancji), w zależności od okoliczności (np. przedłużony czas oczekiwania na dostawę zamówionego towaru itp.)

 

 

4. Zamówienia i dostawa

Zamówienia przyjmowane są poprzez formularz zamówienia na stronie www.e-garden.eu , drogą telefoniczną oraz poprzez pocztę elektroniczną email. Złożenie zamówienia oznacza złożenie przez Kupującego oferty zawarcia umowy kupna-sprzedaży na warunkach wskazanych w tym Zamówieniu

Przyjęcie zamówienia do realizacji ma miejsce w momencie otrzymania przez Kupującego wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

Zamówienia złożone i potwierdzone do godziny 11,00 (wysyłane za pośrednictwem kuriera lub poczty) realizowane są jeszcze tego samego dnia roboczego.

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub na życzenie klienta fakturę VAT.

www.e-garden.eu ma prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku, gdy podane przez Kupującego dane są niepełne lub błędne.

 

Kupujący może dokonać zapłaty za zamówiony towar na poprzez:

-przelew bankowy na konto sklepu,

-szybkie płatność DotPay,

-płatność przy odbiorze (należność pobiera doręczyciel).

Zamówienia dostarczane są przez firmę kurierską DHL lub za pomocą Poczty Polskiej 

Koszt dostarczenia zamówionego towaru na terenie Polski wynosi (niezależnie od liczby zamówionych produktów):

-Poczta Polska – od 6 zł do 15 zł zależnie od wagi (przesyłka priorytetowa) / za 1 paczkę

-Kurier DHL  koszt do 16,00 zł za 1 paczkę

Przesyłka za pobraniem 21,00 za 1 paczkę

 

Kupujący ponosi wszelkie koszty związane z ewentualną dostawą za granicę jak i płatnością dokonywaną z zagranicy (np. koszty przelewu transgranicznego obciążają w całości Kupującego).

 

Zamówienia składane za pośrednictwem sklepu www.e-garden.eu są realizowane w ciągu 1-2 dnia roboczego.. Przez czas realizacji zamówienia oznacza się okres od dnia zawarcia umowy kupna-sprzedaży do momentu przekazania towaru do wysyłki.

Czas dostawy przesyłki do kupującego wynosi:

 

- Kurier DHL - 1 do 3 dni 

Poczta Polska -  2-6 dni

Podczas odbioru zamówienia ze sklepu należy sprawdzić w obecności doręczyciela stan jej paczki. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń należy spisać wraz z doręczycielem stosowny protokół reklamacyjny. Brak spisania protokołu reklamacyjnego powoduje utratę roszczeń z tytułu rękojmi .

W przypadku zamówień z dostawą poza teren Polski prosimy o kontakt telefoniczny +48 794 550 780 lub mailowy sklep@e-garden.eu w celu ustalenia kosztów wysyłki.

www.e-garden.eu zastrzega sobie prawo do dochodzenia zwrotów kosztów przesyłki poniesionych w związku z transportem zamówionych towarów w przypadku nie odebrania przez Zamawiającego bez podania jej przyczyny.

 

5. Zwroty towaru

Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy: W ciągu 14 dni od otrzymania towaru - zawarcia umowy, Kupujący będący (konsumentem) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie , pisząc na adres e-mail:sklep@e-garden.eu .Kupujący może skorzystać z formularza odstąpienia od umowy 
Przesyłkę należy nadać na adres SOLDOM FUH Istebna 700 443-470 Istebna

 

6. Reklamacje

Wszystkie produkty będące w ofercie www.e-garden.eu są fabrycznie nowe i są objęte rękojmią sprzedawcy oraz dodatkowo gwarancją producenta.

Gwarant zobowiązuje się do pozytywnego rozpatrzenia gwarancji na warunkach wskazanych niżej, jeżeli zakupiony Towar posiada wadę techniczną lub też wadę powstałą w wyniku dostawy.

www.e-garden.eu zobowiązuje się do pozytywnego rozpatrzenia gwarancji w przypadku gdy dany produkt posiadał wady fabryczne . Reklamowany produkt należy wysłać na adres sklepu www.e-garden.eu

Reklamacja jest rozpatrywana w ciągu maksymalnie 14 dni od daty otrzymania przesyłki przez www.e-garden.eu

www.e-garden.eu zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania przesyłek wysyłanych za pobraniem lub na koszt sklepu.

 

7. Inne

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: telefoniczny pod numerem 794 550 780
lub drogą elektroniczną na adres sklep@e-garden.euW przypadku zakupu części zamiennych firma udziela gwarancji wyłącznie w przypadku montażu w Autoryzowanych punktach naprawy które dokonają stosownego wpisu w książce serwisowej lub instrukcji obsługi bądź wystawią stosowny dokument potwierdzający ten fakt .

                                                                    Warunki i zakres gwarancji udzielanej przez SOLDOM FUH
 

                         W zestawach naprawczych (cylindrach) należy stosować bogatszą mieszankę (olej paliwo) 1:25

Okres gwarancyjny zaczyna obowiązywać od dnia zakupu produktu Towaru przez kupującego i trwa, w przypadku dotrzymania warunków gwarancji Producenta oraz niżej podanych odpowiednio:

 • do 2 lat w przypadku nabycia i używania produktu dla potrzeb własnych kupującego (sprzedaż konsumencka)

 • do 1 roku w przypadku nabycia i używania produktu Towaru dla potrzeb działalności gospodarczej prowadzonej przez kupującego (sprzedaż komercyjna)

Zakup konsumencki w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. z 2002 r. nr 141 poz. 1176) jest to zakup dokonywany przez osobę fizyczną, która nabywa daną rzecz , towar w celu bezpośrednio niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. Zakup dokonany przez podmiot gospodarczy lub osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą z podaniem danych takiego podmiotu/osoby do faktury uważa się za zakup komercyjny.

Gwarancja powinna być stosowana zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Cywilnego (Dz. U. 1964.16.93 ze zm. ) i stanowi zobowiązanie Firmy SOLDOM  do nieodpłatnego usunięcia wad technicznych wyrobu lub wad powstałych w wyniku dostawy. W przypadku zakupu konsumenckiego okres podstawowej gwarancji udzielanej przez Producenta wynosi 2 lata dla wszystkich produktów . W przypadku zakupu komercyjnego okres podstawowej gwarancji Producenta wynosi 1 rok dla wszystkich produktów .

Dzień zakupu produktu oznacza datę sprzedaży produktu 

1. Gwarancja obejmuje wady fizyczne posiadane przez produkt w momencie zakupu, o których kupujący nie wiedział, a także wady ujawnione w okresie gwarancji, wynikające z wad materiałowych lub montażowych. Gwarancja nie obejmuje ewentualnych rozbieżności mocy silnika .
2. Reklamujący zobowiązany jest niezwłocznie po ujawnieniu się wady, rozpocząć proces reklamacji i wskazać wadę produktu lub jego wadliwe właściwości.
3. Do uznania reklamowanej wady nie dojdzie w przypadku, gdy w czasie używania produktu, a już po ujawnieniu się reklamowanej wady, jego stan zmieni się na tyle, że będzie trudne lub niemożliwe ocenienie reklamowanej wady.
4. Reklamujący zobowiązany jest oddać wadliwy produkt do miejsca rozpatrzenia reklamacji wskazanego przez Firmę SOLDOM.
5. W przypadku przesyłek pocztowych czy kurierskich Reklamujący ponosi koszty transportu wadliwego urządzenia do serwisu, w tym koszty jego ubezpieczenia na czas transportu. W przypadku nieuzasadnionego zgłoszenia reklamacyjnego reklamujący ponosi koszty naprawy oraz koszty związane z wysyłką.
6. Towar oddany do reklamacji gwarancyjnej powinien być kompletny. W przypadku stwierdzenia braków sklep ma prawo odmówić przyjęcia .
7. W razie odsprzedaży rzeczy w okresie trwania gwarancji – uprawnienia i obowiązki wynikające z gwarancji przechodzą na każdorazowego nabywcę.
8. Gwarant ustosunkuje się do zgłoszonych przez reklamującego roszczeń w terminie 14 dni. 
9. Gwarant zastrzega sobie prawo do wyboru sposobu usunięcia usterki lub wady. 
10. Na podstawie gwarancji kupujący nie może samodzielnie żądać wymiany towaru na nowy.
11. Uprawnienia z tytułu gwarancji nie obejmują prawa kupującego do żądania zwrotu utraconych zysków i poniesionych strat w związku z wadami rzeczy.

12. Okresu gwarancyjnego nie należy mylić z trwałością eksploatacyjną produktu, tj. okresem, w którym przy prawidłowym użyciu i konserwacji, produkt może w związku ze swoimi właściwościami, celem i różną intensywnością użycia pozostać sprawny.
13. Gwarancja nie dotyczy wad, na które zwrócono uwagę kupującemu przy zakupie.

14. Użytkownik traci uprawnienia z tytułu gwarancji w przypadku :

 • stwierdzenia w urządzeniu samowolnych zmian konstrukcyjnych, regulacji nieprzewidzianych w instrukcji obsługi,

 • stwierdzenia dokonania napraw przez osoby nieuprawnione 

 • stwierdzenia stosowania przez użytkownika części i materiałów eksploatacyjnych wysoce nie rekomendowanych przez Gwaranta;

 • stwierdzenia celowego uszkodzenia produktu

15. Ochronie gwarancyjnej nie podlegają:

 • uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwej (niezgodnej z instrukcją obsługi) eksploatacją urządzenia;

 • uszkodzenia powstałe wskutek nieprawidłowego montażu, konserwacji, czy samodzielnych przeróbek dokonanych przez użytkownika;

 • uszkodzenia powstałe wskutek niewłaściwego transportu i przemieszczenia produktu, a także jego niewłaściwego przechowywania;

 • uszkodzenia powstałe z winy lub niewiedzy użytkownika;

 • uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania niezgodnej z instrukcją mieszanki paliwowej;

 • uszkodzenia części i materiałów, których zużycie jest naturalną konsekwencją pracy danego urządzenia np.:

  • noże;

  • tarcze;

  • głowice żyłkowe;

  • filtry;

  • świece;

  • bębny i szczęki sprzęgłowe;

  • sprzęgła i koła ciernie;

  • śruby bezpieczeństwa;

  • membrany gaźników;

  • linki rozruchowe;

  • prowadnice i łańcuchy pilarek;

  • amortyzatory;

  • elementy silnika jak: cylindry, tłoki, pierścienie, wał korbowy, łożyska,  które w sposób oczywisty zużywają się w trakcie pracy.

 • inne uszkodzenia powstałe wskutek naturalnego zużycia będącego konsekwencją użytkowania rzeczy zgodnie z instrukcją np. uszkodzenie powłok lakierniczych, utlenianie, korozja, zniszczenie zabarwienia, zmiana odcienia barwy części z plastiku itp.

 • uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania nieoryginalnych części zamiennych lub materiałów eksploatacyjnych, których nie należy stosować z danym produktem;

 • uszkodzenia powstałe w wyniku pożaru, zalania, klęski żywiołowej, szkodliwego działania środowiska, w którym pracuje urządzenie lub innych podobnych czynników

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl